Czy potrafisz to sobie wyobrazić?

  Wyobraź sobie, że trzymasz w ręku pomarańczę. Taką wyjątkowo piękną, dojrzałą pomarańczę. Już tylko patrząc na nią wiesz jak wspaniale będzie smakować – bo wygląda na to, że jest to cudownie dojrzały owoc. Czujesz w ręce jej chłód i wilgoć bo właśnie wyjmujesz tą pomarańczę z lodówki. Czujesz jej zapach. Czujesz także jej ciężar….

  Wolno podnosisz ten owoc do twarzy i wspaniały aromat staje się jeszcze bardziej wyraźny. Już się nie możesz doczekać — chcesz ją mieć w ustach… Zaraz. Teraz.

  Wyjmujesz z szuflady nóż. Kładziesz ostrożnie, ale pospiesznie pomarańczę na deseczce i kroisz ją na cztery części. Aromatyczny sok pryska na boki i ścieka po nożu.

  Bierzesz jedną cwiartkę w rękę, jest tak soczysta, że sok spływa ci po palcach. Z rozkoszą podnosisz pomarańcze do ust i szybko oblizujesz sok sciekający ci po palcach. Nie możesz się już powstrzymać i wbijasz pospiesznie zęby w ten soczysty owoc …

  Mmmmm… – Czy czujesz ten wspaniały smak? Łatwo sobie to wyobrazić, prawda? Jeśli lubisz pomarancze, pewnie teraz masz naprawdę ochotę!

  Właśnie tak wyraźnie możesz sobie wyobrazić swoją własną przyszłość — wszystko co naprawdę chcesz w życiu osiągnąć. Jeśli potrafisz sobie to wyobrazic, o wiele łatwiej będzie ci to zdobyć, bo będziesz mieć ogromną motywację.

  Jak jednak możesz sobie coś wyobrazić, jeśli nie wiesz dokładnie co chcesz? Zacznij więc od określenia swoich celów. Im bardziej precyzyjnie określisz co chcesz, tym łatwiej to sobie wyobrazić. A to już niemal połowa drogi!

  Jeśli tego jeszcze nie zrobiłes, koniecznie zapisz sie na mój Kurs Planowania Życia – to nic nie kosztuje!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *